ام دی اف رایج ترین متریال برای کابینت آشپزخانه

۲۰ بهمن ۱۳۹۸
ام دی اف رایج ترین متریال برای کابینت آشپزخانه

ام دی اف رایج ترین متریال برای کابینت آشپزخانه : متریال ام دی اف پرکاربردترین متریال برای کابینت آشپزخانه است. در واقع ماده ای ترکیبی از خرده چوب های نرم است که با چسب رزین به هم می چسبند و در رنگ های مات و براق ساخته می شوند.

ام دی اف رایج ترین متریال برای کابینت آشپزخانه : سطح ام دی اف کاملا صاف و بدون طرح و خط و خطوط است. ممکن است روکش ام دی اف همانند چوب در برابر تغییر دما و رطوبت تحت تاثیر قرار بگیرد. اما مسلما روکش ام دی اف همانند چوب دچار ترک یا پیچ و تاب نمی شود و این عدم تغییر ام دی اف به ساختار آن مرتبط است. می توان گفت یکی از بزرگترین علت ها برای استفاده از ام دی اف برای کابینت آشپزخانه این است که حتی به هنگام تغییر شدید در دما و رطوبت هوا هیچ نگرانی برای آسیب به آن ها وجود ندارد.

مواد سازنده روکش ام دی اف بسیار با کیفیت هستند. همین موضوع باعث می شود تا پس از رنگ آمیزی، روکش ام دی اف بسیار مسطح و براق تر دیده شود. اگر قصد طراحی کابینت و رنگ آمیزی آن را دارید، پیشنهاد ما این است که حتی در صورت طراحی کابینت چوبی از روکش ام دی اف استفاده کنید. رنگ پلی اورتان از بهترین گزینه ها برای پیاده سازی رنگ دلخواه، بهترین متریال برای کابینت Mdf است.

از دیگر دلایل طراحی کابینت آشپزخانه ام دی اف سفارش آسان آن با استایل مورد علاقه است. می توانید هر سبکی که به آن علاقه دارید را در طراحی درب کابینت آشپزخانه ام دی اف پیاده سازی کنید. انواع سبک های مختلف برای طراحی روکش ام دی اف و استفاده از آن در بخش های مختلف طراحی دکوراسیون منزل همانند درب های مسطح، درب های اتاقی، درب ورودی، درب های با طرح برجسته، درب لابی و… وجود دارد. امکان سفارش آسان انواع مختلف سبک های ام دی اف و کابرد آن در بخش های مختلف از دلایل محبوبیت آن است. می توان به راحتی ام دی اف را به شکل های مختلف طراحی و بدون نگرانی از آسیب دیدن پیاده سازی کرد.

می توان گفت که روکش های چوب مصنوعی مقاوم تری در مقابل با آب وجود دارند. اگر قصد استفاده از ام دی اف در طراحی دکوراسیون حمام یا سرویس بهداشتی را دارید، می توانید از روکش های ام دی اف به خصوصی که در مقابل با آب و رطوبت مقاوم تر هستند استفاده کنید.

امکان طراحی روکش ام دی اف در سایزهای بسیار بزرگتری نسبت به چوب طبیعی وجود دارد. اگر قصد اجرای نمونه پروژه ای که نیاز به صفحه های بلند روکش چوب بدون اتصال در بخش های مختلف را دارید، ام دی اف بهترین گزینه است. می توانید تفاوت های طراحی کابینت آشپزخانه ام دی اف با درب های بلند و مقایسه آن با نمونه چوبی را کاملا درک کنید.

در نهایت به دلیل هزینه مناسب، مقاومت زیاد و ماندگاری طولانی در صورت استفاده درست از ام دی اف در مقایسه با چوب طبیعی، می توان گفت که طراحی کابینت آشپزخانه ام دی اف شرایط بهتری را فراهم می کند.

×

ارتباط آنلاین با پشتیلانی آکو چوب

×