تفاوت کابینت mdf با تخته لایه

۱۳ اسفند ۱۳۹۸

تفاوت کابینت mdf با تخته لایه : کابینت آشپزخانه معمولاً از مواد چوبی و چوب ساخته شده است. به طور مثال: تخته لایه، تخته خرده چوب (نئوپان)، تخته فیبر سخت، ام دی اف(MDF) می باشد. مواد با کیفیت بالا به کابینت ها قدرت و ثبات می‌دهد. به این ترتیب آنها می‌توانند وزن ظروف را بدون خم شدن تحمل کنند. تخته فیبر و تخته لایه به عنوان دو نوع از چوب های معمولی مورد استفاده برای ساخت کابینت ها قرار میگیرد. در حالی که این دو محصول ممکن است به نظر شبیه باشند در ساخت و ساز و کارایی تفاوت دارند :

تفاوت کابینت mdf با تخته لایه : ام دی اف شامل الیاف چوب بسیار زیبا است که تحت فشار قرار می گیرند تا ورقه های محکم ایجاد کنند. تخته سه لا از لایه‌های یا ورقه های ساخته شده از روکش چوب و چسب ساخته شده است.

کارایی

کابینت های ساخته شده از تخته لایه کیفیت کمی بالاتر از کابینت های ام دی اف دارند. در حالی که هر دو استحکام زیادی برای کابینت های طولانی مدت دارند. تخته سه لا در برابر رطوبت، ثبات و مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد ام دی اف در برابر رطوبت حساس است.

صاف بودن

طبق گفته انجمن ملی آشپزخانه و حمام ، ام دی اف یک سطح نرمتر از تخته لایه را ارائه می دهد و انتخاب مناسب برای کابینت های رنگی است.

آیا درب های کابینت mdf بهتر است یا چوب طبیعی؟

ام دی اف و چوب طبیعی شامل مزیتهایی همچون دوام بالا، هزینه مناسب و ظاهر خوب هستند. هنگام خرید درب های کابینت جدید اگر کیفیت از بودجه برای شما مهم تر است ام دی اف یک گزینه عالی برای شما می باشد. اگر میخواهید کابینت های زیبا و با کیفیتی داشته باشید با شماره تماس های ارائه شده تماس بگیرید و با مشاورین ما بهترین نوع کابینت های خود را سفارش دهید.

×

ارتباط آنلاین با پشتیلانی آکو چوب

×