راهنمای کامل انتخاب هود آشپزخانه

۰۵ دی ۱۳۹۸

راهنمای کامل انتخاب هود آشپزخانه : بهترین هود آشپزخانه کالایی است که کمک رسان شماست و تمام این آلاینده ها و بوی آن ها را از آشپزخانه بیرون می برد، این محصول علاوه بر این امر، زیبایی منحصربه فردی نیز برای خانه به ارمغان می آورد. پس در حین ساخت و یا بازسازی آشپزخانه، هود یکی از کالاهایی است که باید به آن توجه کنید.

راهنمای کامل انتخاب هود آشپزخانه : مدل آن را از پیش برگزینید، فضای قرارگیری آن را تعیین نمایید. بنابراین بهترین هود آشپزخانه یکی از کالاهای حائز اهمیت آشپزخانه به شمار می آید که هم کارکرد خوبی در جذب دود و ذرات ناشی از پخت غذا دارد و هم با طرح های خود زیبایی منحصربه فردی برای آشپزخانه به ارمغان می آورد. از طرفی، بهترین هود آشپزخانه مزایای دیگری دارد که به آن می پردازیم

مزایای انتخاب بهترین هود آشپزخانه

تقریبا در همه مدل های هود آشپزخانه چراغ های روشنایی تعبیه شده است که در حین آشپزی نور بیشتری فضا را روشن می نماید و با امنیت بیشتری می توانید غذایتان را بپزید.

محیط آشپزخانه پاکیزه تر است، اگر آشپزخانه مجهز به بهترین هود آشپزخانه نباشد، روغن، دود و ذرات ناشی از پخت غذا روی کابینت ام ادی اف یا دگیر دجنس های کابینت و اجاق گاز می نشیند و تمیز کردن آن بسیار مشکل است.

بهترین هود آشپزخانه که تهویه مناسبی داشته باشد خطر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن را کم می کند.

از تولید حرارت بیش از اندازه در آشپزخانه جلوگیری می کند.

حتی اگر چندان فرصت آشپزی ندارید، خرید هود یک سرمایه گذاری محسوب می شود که باعث افزایش ارزش خانه می شود.

شاید شما بین مدل های مختلف هود گمراه شوید و نتوانید هود دلخواه و مناسب خود را بیابید. اما بیشتر خریداران بسته به دکوراسیون آشپزخانه، هود مناسب خود را انتخاب می نمایند. در این مطلب انواع مدل های هود و قابلیت های آن را بیان می کنیم تا با آگاهی بیشتری بهترین هود آشپزخانه مناسب خود را انتخاب نمایید.

هود ها به سه دسته تقسیم می شوند
1)    هود زیر کابینتی
2)    هود دیواری (هود شومینه ای)
3)    هود جزیره ای
4)    هود مخفی


همچنین نوع مکش هوا در هود ها به دو دسته دارای خروجی هوا و بدون خروجی هوا تقسیم می شود که کیفیت کارایی هود های دارای خروجی هوا بهتر می باشد. هود هایی که خروجی هوا ندارند از فیلتر زغالی برای جمع آوری بخار و... استفاده می کنند.

راهنمای کامل انتخاب هود آشپزخانه
راهنمای کامل انتخاب هود آشپزخانه

پیشرفت تکنولوژی بر روی اکسسوری های آشپزخانه هم تاثیر مثبتی داشته است. استفاده از امکانات ویژه سهولت و امنیت بیشتری را برای ما به ارمغان می آورد. برای نمونه به سه مورد از آن ها اشاره می کنیم:سیستم ترموگارد(سیستم ایمنی و محافظ حرارتی)از مهم ترین قطعات هود می توان به موتور آن اشاره کرد که بر اثر کارکرد زیاد ممکن است گرم شده و آسیب ببیند. امروزه با نصب سیستم ترموگارد که وظیفه تامین امنیت هود را دارد، با افزایش دمای موتور دستگاه به طور اتوماتیک خاموش می شود. سنسور دود و گازاگر ضمن فرایند آشپزی، دود یا گاز در محیط آشپزخانه شما بیشتر از حد مجاز شود، سنسور قرار گرفته در هود با هشدار دادن به شما امنیت را  در آشپزخانه برقرار می کندبرای راحتی در کار کردن با هود علاوه بر وجود صفحات لمسی، کنترل هایی برای استفاده از راه دور تعبیه شده که رضایت بیشتر مشتری ها را در بر داشته است

×

ارتباط آنلاین با پشتیلانی آکو چوب

×