4 نکته مهم در مورد ساخت کابینت ممبران

۰۶ بهمن ۱۳۹۸
4 نکته مهم در مورد ساخت کابینت ممبران

4 نکته مهم در مورد ساخت کابینت ممبران : در واقع اسم این نوع کابینت (ممبران) برگرفته از نام شرکت تولید کننده دستگاه پرس وکیوم میباشد .در فرآیند تولید درب های ممبران ، ورق mdf  خام پس از برش و اجرای حکاکی طرح درب مورد نظر توسط دستگاه cnc  ، به خوبی آغشته به چسب مخصوص میشود سپس توسط دستگاه پرس وکیوم روکش میشود . در گذشته جلوه نهایی کابینت سبک کلاسیک فقط مختص رنگ میشد که بر روی چوب ، روکش چوب و mdf  اجرا میگردید اما با تکنولوژی پرس وکیوم میتوان از روکش های pvc برای روی درب های حکاکی شده استفاده نمود.

4 نکته مهم در مورد ساخت کابینت ممبران : کابینت ممبران به دلیل حکاکی و منبت کاری روی درب آن پیرو سبک های کلاسیک و نئو کلاسیک (مدرن کلاسیک) میباشد ولی برای سبک مدرن به دلیل فقدان حکاکی و منبت کاری استفاده از درب های ممبران توجیه منطقی ندارد چرا که ورق های ام دی اف مات و براق جهت این کار به وفور در بازار یافت میشوند .

در ساخت کابینت های ممبران، بجز حکاکی هایی که با دستگاه CNC ایجاد میشه، میتونن یک سری قطعات برجسته رو روی ام دی اف خام بگذارند و بعدش برای روکش نهایی داخل دستگاه وکیوم قرار بدهند. این قطعات به صورت برجستگی در روز کابینت ممبران ظاهر میشن. توی این حالت علاوه بر فرورفتگی، برجستگی هم در محصول نهایی خواهیم داشت (منبت و معرق کاری) که می تونه کابینت رو خیلی زیباتر کنه.

این 4 نکته رو در ساخت کابینت ممبران مورد توجه قرار بدین:

  1. انتخاب کابینت ساز با تجربه و مطمئن در این کابینت نسبت به سایر کابینت ها حساس‌تر است. دلیل اون روهم براتون گفتیم که انتخاب نادرست میتونه شما رو متوجه ضرر زیادی کنه.
  2. طرح های انتخابی طوری نباشه که از نظر فنی مشکل ایجاد بشه (در این مورد با خود کابینت ساز ها مشورت کنید). پیشنهاد ما اینه از طرح های بسیار ریز و پیچیده کمتر استفاده کنین.
  3. متریال های مورد استفاده از جنس مرغوب انتخاب بشن، مثل چسب، ورق پی وی سی و غیره. در این متریال ها علی الخصوص چسب کابینت، اصلا و ابدا فکر صرفه جویی و کاهش هزینه ها نباشین!
  4. معایب کابینت ممبران رو قبل از انتخاب این نوع کابینت به خوبی بشناسید.
×

ارتباط آنلاین با پشتیلانی آکو چوب

×