نگهداری از کابینت های آشپزخانه

۰۵ دی ۱۳۹۸

 نگهداری از کابینت های آشپزخانه : كابينت‌ها هم مانند قسمت‌هاي ديگر آشپزخانه بايد به طور مرتب تميز شود، ولي حواستان باشد تميز كردن آنها هم قانون خاص خودش را دارد؛ مثلا هيچ‌وقت نبايد براي نظافت كابينت‌ها از اسكاچ‌هاي زبر يا سيم‌هاي ظرفشويي استفاده كنيد، چون اين لوازم باعث خش افتادن روي سطح كابينت مي‌شود. به جاي اين كار مي‌توانيد از يك اسفنج نرم يا دستمال‌هاي مخصوص كمك بگيريد.

در ضمن اگر مي‌خواهيد برای نگهداری از کابینت های آشپزخانه از مواد شوينده‌اي كه در بازار وجود دارد، استفاده كنيد ابتدا حتما شيوه مصرف آن را بخوانيد و مطابق آن نظافت را شروع كنيد.

تمیز کردن درهای کابینت

درب های کابینت نمایان ترین بخش آن هستند. هرچقدر در نگهداری از آن ها بکوشید، ظاهر آشپزخانه ی خود را محلولی ملایم شامل آب و مایع ظرفشویی همراه با یک دستمال نرم تهیه کنید. این محلول برای تمیز کردن انواع درب کابینت آشپزخانه از جنس های فلز، لمینت پلاستیکی، چوب رنگ شده، جنس وینیل بسیار مناسب است. با یک دستمال مرطوب آغشته به کمی سرکه برای پاک کردن چربی از روی کابینت مفید است . توجه کنید که حتما در آخر با یک دستمال خشک رطوبت روی درب ها را برطرف کنید.

  • هرگز دستمال های خیس خود را از کابینت یا کشو ها آویزان نکنید.
  • هرگز از موادی مثل وایتکس، آستون و الکل صنعتی برای پاک کردن جوهر و لکه ها استفاده نکنید.
  • درب شیشه هایی که حاوی ترشی، روغن یا مربا هستند کامل ببندید و بعد در کابینت قرار دهید.
  • برای پاک نمودن درب هایی که قاب پروفیل کابینت mdf یا آلومینیومی دارند، مراقب درزها باشید تا مواد شوینده و آب به داخل آن نفوذ نکند.
  • هرگز از پد های ساینده، یا اسفنج های سخت و پارچه های خشن استفاده نکنید .
  • وسایلی مانند پلوپز، بخارپز و سرخ کن را که حرارت تولید می کنند زیر کابینت های دیواری قرار ندهید.

 درب را بیش از زاویه معمول باز ننمائید ، زیرا رگلاژ دربها بهم خورده و باعث سائیدگی بین دربها و بدنه خواهد شد .

برای پاک کردن لک ، اثرات دست ، جوهر و ماژیک هرگز از موادی چون وایتکس ، آستون ؛ الکل صنعتی ، مستقیمآ استفاده نفرمائید . زیرا این مواد میتواند به سطح رو کش دار mdf آسیب برساند . برای استفاده از این مواد بهتر است آن ها را با آب رقیق کرده و مورد استفاده قرار دهید .

 شیشه های حاوی سرکه ، روغن ، مربا و ترشیجات را قبل از اینکه داخل کابینت بگذارید مطمئن شوید ، زیر آن تمیز و یا درب آن باز نباشد زیرا در بلند مدت باعث ایجاد لک و تغییر رنک کابینت شما خواهد شد .

نگهداری از کابینت های آشپزخانه
×

ارتباط آنلاین با پشتیلانی آکو چوب

×