کابینت ریلی چیست؟

۰۴ دی ۱۳۹۸

کابینت ریلی چیست؟ یکی از انواع کابینتها به شمار می رود که برای باز شدن فضایی را نمی گیرد. امروزه این نوع کابینتها کاربردهای زیادی را در تشکیل دکوراسیون خانه دارند. در این مقاله ما ابتدا به معرفی و سپس اطلاعاتی را درباره کابینت ریلی ارائه می کنیم

کابینت ریلی چیست و انواع آن کدامند؟

کابینت ریلی چیست؟ : همانطور که می دانید، کابینت ها از اجزای مهم محیط هایی نظیر آشپزخانه و یا حمام و دستشویی به شمار می روند. امروزه با توجه به اینکه فضای آشپزخانه ها به صورت اپن یا باز طراحی می شوند، کابینت ها می توانند در زیبایی این محیط نقش مهمی داشته باشند. کابینت های ریلی قفسه ها و کمدهایی هستند که برای نگهداری و جاسازی لوازم مورد نیاز بسیار کاربرد دارند. همچنین از این کابینت ها می توان برای نگهداری لباس ها و وسایل دیگر استفاده کرد. 

این نوع کابینت ها دارای درب هایی به صورت ریلی هستند که دارای یک یا تعداد بیشتری پانل به صورت افقی و عمودی هستند و از طریق ریل یا غلطک که در داخل باکس های بالایی یا پایینی قرار دارند، امکان جابجایی دارند. در واقع دیگر نیازی به فضای بیرونی برای باز شدن درب ها ندارند. انواع کابینت های ریلی را می توان از نظر المان های زیر دسته بندی کرد:

 • طراحی و مدل های مختلف
 • رنگ و طرح کابینت ها
 • مقدار فضایی که دارند
 • مواد بکار رفته در ساخت
 • برندهای تولید کننده
 • کاربری

روند ساخت کابینت ریلی

 • مرحله اول: اینکه روش اندازه گیری کابینت را بدانیم. چه مواردی مهم است که باید در اندازه گیری رعایت شود؟ باید فضایی که قرار است در آن کابینت ریلی نصب شود را در چندین نقطه اندازه گیری کنیم. مواردی از این دست وجود دارد که باید در اندازه گیری لحاظ شود.
 • مرحله دوم: باید نیاز سنجی انجام شود. یعنی بدانیم که در کابینت ریلی چه مواردی را نیاز داریم و چه موادی قرار است در آن جاسازی شود.
 • مرحله سوم: بایدها و نبایدهای ساخت کابینت ریلی را بدانیم. چگونه باید از کشوها استفاده کرد؟ در چه جاهایی نمی توانیم از کشو استفاده کنیم؟ نقاط کور (نقاط بدون دسترسی) در درب ریلی کدام است؟
 • مرحله چهارم:  روش محاسبه درب کابینت ریلی چگونه است؟
 • مرحله پنجم: انجام آنالیز و ارسال نقشه برای ساختن کابینت ریلی
کابینت ریلی چیست؟

انواع ریل عبارتند از ربل های فایر, ریل های ساچمه ای  ,ریل های تاندوم و ریل های تاندوم باکس

ریل فایر

ریل های فایر یا سفید که جز ریل های اولیه بودند به صورت  فلزی عرضه می شوند. ریل های ساده دارای دو نوار فلزی یا  هستند و روی هر یک قرقره ای نصب شده است و مناسب کشوهای سبک می باشد.

ریل ساچمه ای یا تلسکوپی

پس از ریل های فایر ریل های ساچمه وارد بازار شدند .این ریل ها مناسب کشوهای سنگین می باشد. در دو نوع ۲ تکه یا باریک  و ۳ تکه یا پهن موجود می باشند در زیر بدنه هر جعبه یک ریل نصب شده و لنگه دیگر آن بر روی بدنه کار (میز آرایش وکابینت و ….) از داخل نصب می گردد. ریل ساچمه ای به دلیل داشتن حرکت روان تر و قابلیت باز شدن بیشتر ، استحکام بالاتر تنوع در سایز( ۲۰ تا ۱۰۰ سانتی متر)،  ضامن های اطمینان،  نسبت به ریل معمولی در صنعت کاربرد بیشتری دارد.

در ریل های ساچمه ای ضامنی داخل ریل تعبیه شده است که از جدا شدن رو قسمت ریل و به عبارت بهتر از خارج شدن کامل کشو از داخل کار جلوگیری می نماید. برای خارج کردن کامل کشو از محوطه مخصوص آن کافی است ضامن های ریل را یافته و آنها را به بالا و یا پایین حرکت دهیم تا کشو آزاد گردد.

ریل ساچمه ای با طول ۲۰ تا ۱۰۰ سانتی متر عرضه می شود. این مزیت به ما امکان قرار دادن ریل ساچمه ای را در کشوهایی با عمق متفاوت می دهد. به عبارت دیگر کشو مورد نظر شما هر ابعادی که داشته باشد می توان ریل ساچمه ای مناسب برای آن را در بازار پیدا کرد.

جنس ریل ساچمه ای از ورق آهن تشکیل شده و قطر ورق های به کار رفته در آن زیاد است. همین امر باعث افزایش استحکام  ریل ساچمه ای می شود. پس ریل ساچمه ای را بر روی کشوهای سنگین می توان نصب کرد.

ریل ساچمه ای ترمز دار پمپ هایی در انتهای خود دارد که چند سانت پیش از بسته شدن کامل کشو سرعت آن را کاهش می ده


مزایای کابینت ریلی

کابینت ریلی چیست؟ از شیک ترین و مدرن ترین کابینتها می توان به کابینتهای ریلی اشاره کرد که در حال حاضر طرح ها و مدل های متنوع آن در بازار موجود میباشد. در ساخت انواع کابینتهای ام دی اف ، گلاس ، پلی وود و کابینت ریلی از بهترین مواد اولیه بهره گرفته شده که علاوه بر زیبایی و کارآمد بودن، از عمر مفید بالایی برخوردار می باشد. این کابینتها به دلیل شکل ساخت خود به راحتی قابل استفاده بوده و می توان انواع و اقسام ظروف و مواد غذایی را به راحتی در آن قرار داد.

یکی دیگر از مزایای استفاده از کابینت ریلی افزایش سرعت عمل جهت جابه جایی وسایل می باشد. با استفاده از این کابینت های مدرن در کمترین زمان می توان به انواع ظروف و مواد غذایی دسترسی پیدا کرد. این کابینت های استاندارد که به راحتی و با کمترین فشار به بیرون و داخل کشیده می شود، نمای زیبایی به آشپزخانه شما داده و به خوبی از محتویات خود محافظت می کند. از طرف دیگر کابینت های ریلی را می توان به راحتی و در کمترین زمان نیز تمیز نمود.

2021 acochoob acowood H; n آکو چوب ممبران آکو وود آکوچوب آکووود تاج ممبران تولید کننده درب ممبران جدیدترین مدل کابینت ممبران جزیره کابینت ممبران درب ممبران درب وکیوم کابینت درب وکیوم ممبران رکت آکو چوب رنگ رنگ کابینت روکش ممبران سرستون طلایی کابینت سرستون کابینت سفارش کابینت سفارش کابینت ممبران در تهران سفارش کابینت نئوکلاسیک سمپل رنگ ممبران عکسهای کابینت ممبران قیمت کابینت ممبران کابینت آشپزخانه در تهارنپارس کابینت آکو چوب کابینت ام دی اف کابینت براق کابینت پلی گلاس کابینت چوبی کابینت ریلی چیست؟ کابینت کلاسیک کابینت ممبران کابینت ممبران ارزان کابینت ممبران با جزیره کابینت ممبران با صفحه کورین کابینت ممبران پرس وکیوم کابینت ممبران جدید کابینت ممبران جزیره دار کابینت ممبران چیست کابینت ممبران رنگ سفید طلایی قیمت کابینت ممبران ساده کابینت ممبران سفید کابینت ممبران سفید طلایی کابینت ممبران طلایی کابینت ممبران قیمت کابینت نئوکلاسیک کابینت هایگلاس کاتالوگ ممبران محصولات ممبران محصولات ممبران کابینت آشپزخانه ممبران سفید طلایی نمایشگاه کابینت نمونه کار ممبران هزینه سفارش کابینت نئوکلاسیک آکوچوب
×

ارتباط آنلاین با پشتیلانی آکو چوب

×