کابینت منحنی چیست؟

۱۳ بهمن ۱۳۹۸
کابینت منحنی چیست؟

کابینت منحنی چیست؟ کابینت منحنی که با نام های دیگری همچون کابینت هلال و یا کابینت کرو نیز شناخته می شود، نسل جدیدی از کابینت آشپزخانه است که به صورت محدب و مقعر ساخته و تولید می شود. این کابینت در واقع از یونیت های هلال MDF ساخته می شوند و به دلیل انعطاف پذیری بسیار بالا، باعث ایجاد طرح ها و مدل های بسیار زیاد و خلاقانه ای در دکوراسیون آشپزخانه می شوند.

کابینت منحنی چیست؟ استفاده از کابینت منحنی در دکوراسیون و طراحی آشپزخانه باعث خاص بودن و در عین حال مدرن بودن آشپرخانه شما می شود و بدون شک نظر هر سلیقه ای را به سمت خود جلب خواهد نمود.

چگونگی ساخت کابینت منحنی :

برای ساخت کابینت منحنی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه و منزل، باید شکاف هایی با فواصل منظم توسط دستگاه، بر روی ام دی اف خام، ایجاد شود که همین کار باعث انحنای ورق ام دی اف می شود. تعداد و  فاصله ی شکاف ها و تعداد آن ها، به میزان انحناء مد نظر طراح کابینت، بستگی دارد و می تواند متفاوت باشد. بعد از انحناء دادن ورق  MDF ، درون شکاف ها با مواد پر می شود و پس از آن کابینت به وسیله ی لایه ی  PVC یا سایر انواع لایه هایی که مناسب این کار هستند، روکش می شود.

مزیت های کابینت منحنی در دکوراسیون آشپزخانه :

اولین چیزی که با دیدن کابینت منحنی ، خودنمایی می کند، زیبایی و خاص بودن است. همان طور که اشاره شد، تولید کابینت های منحنی، نقطه عطفی در صنعت دکوراسیون آشپزخانه محسوب می شود و به طور قطع تمام مزیت های کابینت منحنی در زیبایی آن خلاصه نمی شود.

چند ویژگی کابینت منحنی در دکورسیون آشپزخانه اشاره می کنیم :

1- کابینت منحنی ، از قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردارند، بنابراین در انواع فضا ها، کارایی و قابلیت اجرا دارند.

2- کابنیت منحنی، زیبایی بسیار زیادی دارد و در بدو ورود به آشپزخانه، توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کنند.

3- کابنیت منحنی به دلیل وجود روکش لایه PVC ، کابینتی ضد رطوبت و ضد آب محسوب می شود.

4- به دلیل ضد آب بودن کابینت منحنی ، این نوع کابینت ها دوام و ماندگاری بسیار بالایی دارند.

5- کابینت منحنی ، رنگ ثابت است و با گذر زمان رنگ آن از بین نمی رود.

6- دوام و ماندگاری کابینت منحن بالا ست و سال های طولانی می توانید از آن استفاده نمایید.

7- با استفاده از کابینت منحنی می توان انواع طرح ها و مدل های گرد را در دکوراسیون آشپزخانه پیاده کرد.

8- کابینت های منحنی بسیار پر کاربرد و پر استفاده هستند و از کارایی آن ها در کناره های یخچال، هود، کابینت های یکپارچه، جزیره آشپزخانه و سایر نقاطی که امکان استفاده از کابینت های صاف وجود ندارد، بهره برد.

9- کابینت های منحنی به دلیل انعطاف پذیری بسیار بالا می توانند نقاط ضعف آشپزخانه را به راحتی پوشش دهند و به زیبایی آشپزخانه شما بیفزایند.

×

ارتباط آنلاین با پشتیلانی آکو چوب

×